Aktualności

3-10 sierpnia - XIV Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2013

23.07.2013

Podczas tegorocznej edycji festiwalu usłyszymy m.in. muzykę Witolda Lutosławskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego, odbędą się również koncerty, warsztaty i spotkania z udziałem m.in.: znakomitej flecistki – Jadwigi Kotnowskiej, Marcina Bogusławskiego – spadkobiercy Witolda Lustosławskiego i Giedré Šiaulyté – litewskiej harfistki.

3 sierpnia Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia zainauguruje festiwal koncertem orkiestrowym w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach, na którym usłyszymy m.in. utwory Witolda Lutosławskiego i Ludwiga van Beethovena.

4 sierpnia w Maćkowej Rudzie w galerii Andrzeja Strumiłły odbędzie się spotkanie z Marcinem Bogusławskim – spadkobiercą Witolda Lutosławskiego. Następnego dnia odbędzie się koncert Orkiestry AUKSO w Augustowie z muzyką m.in. Witolda Lutosławskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego.

7 sierpnia w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się recital kameralny Jadwigi Kotnowskiej, której będzie towarzyszyła litewska harfistka Giedré Šiaulyté. 8 sierpnia w Gawrych Rudzie w koncercie orkiestrowym z utworami Witolda Lutosławskiego i Franza Schuberta wystąpią Jadwiga Kotnowska, Giedré Šiaulyté i Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy.

10 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się finałowy koncert orkiestrowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia i Doroty Miśkiewicz. Na koncercie usłyszymy utwory rozrywkowe, które Witold Lutosławski pisał pod pseudonimem Derwid.