Aktualności

Nominacja dla "Jazzowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza

25.06.2012

Wśród 15 książek nominowanych przez jury konkursu do nagrody głównej w plebiscycie Historia Zebrana znalazła się także i nasza publikacja – „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010” Stanisława Danielewicza.

Nominacji dokonało jury w składzie: dr hab. Jarosław Kłaczków, Małgorzata Gołaszewska, Michał Przeperski, Sławomir Krempa, Roman Sidorski, Michał Świgoń.

Książka Stanisława Danielewicza nie jest tylko chronologiczną opowieścią o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykłą tkaniną. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali. Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 roku do dziś. Ogromnym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych.

Na „Jazzowisko Trójmiasta” można głosować pod tym linkiem.

Fragment książki do przeczytania: tutaj.