Aktualności

Mecz towarzyski. Festiwal Instalacji Muzycznych pod opieką kuratorską Pawła Mykietyna

21.06.2012

W czasie pierwszego letniego weekendu 23 - 24 czerwca 2012 warszawski park Królikarnia zamieni się w przestrzeń muzyczno-sportowych instalacji. Jak zapowiadają organizatorzy trenerem-selekcjonerem spotkań będzie Paweł Mykietyn, a jego asystentem – Wojtek Blecharz.

Zorganizowany przez Teatr Nowy Mecz towarzyski to kolejne nowe spojrzenie na muzykę. W bogatym programie jest m.in. tworzenie na żywo ścieżki dźwiękowej do piłkarskiego spotkania ćwierćfinałowego (sekstet Profesjonalizm), utwór na 111 rowerzystów czy „mówiący fortepian”. W niedzielę o 21:00 na zamknięcie festiwalu nastąpi projekcja wyjątkowego filmu z pogranicza kina dokumentalnego, transmisji sportowej i wysmakowanej plastycznie sztuki wideo, nagrodzony Złotą Kamerą na festiwalu w Cannes oraz Cezarem dla najlepszego filmu dokumentalnego. Materiał zarejestrowano w czasie meczu Ligi Hiszpańskiej 2005, rozegranego pomiędzy Villareal i Realem Madryt. Kilkanaście kamer ustawionych wokół boiska rejestrowało grę Zinedine'a Zidane'a, tworząc wnikliwe studium psychologiczne tego legendarnego piłkarza.

Filmowi towarzyszyć będzie częściowo improwizowana muzyka szkockiego zespołu Mogwai. Program Festiwalu na stronie http://www.nowyteatr.org/?lt;/a>