Aktualności

VII Festiwal Muzyki Polskiej - już w lipcu!

28.06.2011

W dniach 15-24 lipca 2011r. już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Festiwal Muzyki Polskiej. Nie zabraknie znakomitej muzyki (G. Bacewicz, H.M.Górecki, K. Szymanowski, F. Chopin, J. Elsner etc.) w znakomitym wykonaniu (P. Wakarecy, N. Khozyainov, Kronos Quartet itd.)

Program siódmej edycji Festiwalu Muzyki Polskiej zachęca swoją różnorodnością i bogactwem. Każdy miłośnik polskiej muzyki poważnej znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.

Z pewnością dużą atrakcją tegorocznej edycji festiwalu jest znakomity dobór repertuaru i wykonawców. Będzie można posłuchać „Te Deum” Karola Kurpińskiego w wykonaniu Chóru Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Sonatę h-moll op.58 Fryderyka Chopina w wykonaniu Nikolaja Khozyainowa, finalisty ubiegłorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego, ”String Quartet No. 4” Hanny Kulenty, który wykona znany na całym świecie kwartet smyczkowy Kronos Quartet, „Siedem pieśni” op.54 do słów Jamesa Joyce’a Karola Szymanowskiego, które zagra Francois Dumont i zaśpiewa Helen Kearns (sopran). A to tylko wierzchołek góry lodowej, zwanej prawdziwą ucztą melomanów.

Wszystkim zainteresowanym polecamy szczegółowy program znajdujący się pod tym linkiem.