Aktualności

Wojciech Kilar laureatem 24 Tarnowskiej Nagrody Filmowej

09.05.2010

W Tarnowie trwa festiwal wybranych polskich filmów fabularnych. Pierwszym laureatem tegorocznej nagrody - za całokształt i wkład w polską kinematografię - został ogłoszony Wojciech Kilar.

Wojciech Kilar, autor muzyki do ok. 150 filmów polskich i zagranicznych, został uhonorowany Nagrodą za całokształt i wkład w polską kinematografię. Statuetka, której autorem jest Sławomir Micek, zostanie wręczona Laureatowi 16. maja, podczas Gali Zakończenia 24 TNF na tarnowskim Rynku. Do tej pory Laureatami tej Nagrody, przyznawanej od 2006 roku zostali: Andrzej Wajda, Janusz Morgenstern, Tadeusz Konwicki i Franciszek Pieczka.

Wydarzeniu temu będą towarzyszyć projekcje specjalne, przybliżające twórczość laureata. Na tarnowskim Rynku, w kinie pod gwiazdami od 11 do 13 maja zostaną zaprezentowane 3 filmy z muzyką Wojciecha Kilara.

Tarnowska Nagroda Filmowa, festiwal wybranych polskich filmów fabularnych – realizowana już od 24 lat – jest wydarzeniem popularyzującym, promującym i upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem. W tym roku odbywa się w dniach 9-16 maja.