Aktualności

Zapowiedź: Album o Chopinie

19.11.2009

„Chopin - Album”, przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i wydawnictwo BOSZ z okazji zbliżających się chopinowskich rocznic, szczególnie 200. rocznicy urodzin, adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Polecamy tę piękną publikację przede wszystkim miłośnikom fenomenalnego talentu Fryderyka Chopina, ale także tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o kompozytorze i o czasach, w których przyszło mu żyć. Autorem koncepcji albumu oraz tekstu jest prof. Mieczysław Tomaszewski, wybitny polski muzykolog i chopinolog, autor wielu książek o kompozytorze (m.in. nagrodzonej wielokrotnie książki „Chopin. Człowiek – dzieło – rezonans”), a projekt graficzny przygotował prof. Władysław Pluta. Uzupełnieniem tekstu będzie bogaty materiał ilustracyjny, obejmujący zarówno reprodukcje i zdjęcia archiwalne, jak też fotografie współczesne, ukazujące miejsca związane z życiem Chopina.

Zdjęcia współczesne przygotowywane są przez profesjonalnych fotografików, a reprodukcje dzieł archiwalnych pochodzić będą między innymi z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Czartoryskich, Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Bridgeman Art Library w Londynie, Tate Gallery i innych.

Publikacja liczyć będzie 360 stron i ponad 450 zdjęć, a jej wydanie jest planowane na grudzień 2009 roku. Album zostanie wydany w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Na specjalne zamówienie będzie dostępne również niemieckie wydanie albumu przygotowywane przez naszego koedytora – niemieckie wydawnictwo Schott Music.