Aktualności

Aleksander Nowak rozpoczyna współpracę z PWM

10.10.2008

Z przyjemnością informujemy, że do grona twórców współpracujących z PWM dołączył Aleksander Nowak - młody kompozytor z pierwszymi sukcesami na koncie. Współpraca rozpoczęła się wydaniem Sonaty 'June-December' na skrzypce i fortepian.

Aleksander Nowak studiował kompozycję w klasie prof. Aleksandra Lasonia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz na Uniwersytecie w Louisville w USA pod kierunkiem dr Steve'a Rouse'a. Jego utwory były wykonywane na kilku festiwalach i koncertach w Europie i USA,  a w tym roku jego utwór Last Days of Wanda B. był nominowany do Nagrody Mediów Publicznych OPUS.

Z inicjatywy PWM Festiwal Muzyki Polskiej zamówił nowy utwór Aleksandra Nowaka, który będzie nosił tytuł Quantemporette na klarnet, wiolonczelę, puzon i fortepian. Utwór będzie prawykonany 16 listopada przez The London Sinfonietta, a w przyszłym roku przez ten sam zespół w Wielkiej Brytanii w ramach sezonu polskiego. Nuty będą wkrótce dostępne w sprzedaży w wersji elektronicznej do wydruku na stronach internetowych PWM.

 

Aleksander Nowak w Galerii Kompozytorów PWM
www.aleknowak.com