Aktualności

"Niepokalana Królowa" i "Słowiański Papież" - przed prawykonaniem
17.04.2014
Mimo pracowitego dla osoby duchownej okresu, jakim jest Wielki Tydzień, ks. Wojciech Kałamarz znalazł czas, aby porozmawiać z nami o swoich utworach, których prawykonanie odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie.
więcej »
Dziennik zapełniony w połowie Aleksandra Nowaka - recenzja
17.04.2014
10 kwietnia na koncercie w ramach festiwalu Musica Polonica Nova prawykonany został nowy utwór Aleksandra Nowaka. „Wykonany tego wieczoru Dziennik zapełniony w połowie (…) jest kolejnym dziełem wpisującym się w typowy dla jego twórczości, realizowany konsekwentnie od lat, styl kompozytorski” – napisała po premierze Zofia Komuszyna.
więcej »
Utwory Henryka Jana Botora w katalogu PWM
17.04.2014
Henryk Jan Botor, uznany kompozytor i organista, powierzył Polskiemu Wydanictwu Muzycznemu dwie partytury swoich utworów chóralnych – to „Confideo. Zawierzenie” oraz „Jezu, ozdobo Aniołów”. Ich wydanie przez naszą oficynę stanowi inaugurację współpracy.
więcej »
Wesołych Świąt!
17.04.2014
Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
pragniemy życzyć Naszym Klientom i Przyjaciołom
zdrowych i pogodnych Świąt, pełnych wiary, nadziei i miłości.
więcej »
Ks. Wojciech Kałamarz rozpoczyna współpracę z PWM
16.04.2014
Jest nam miło donieść, że wydaniem dwóch utworów - „Niepokalanej Królowej” na chór mieszany a cappella oraz „Słowiańskiego Papieża” na chór mieszany a cappella - Polskie Wydawnictwo Muzyczne zainaugurowało współpracę z ks. Wojciechem Kałamarzem, cenionym kompozytorem muzyki chóralnej i sakralnej.
więcej »
Prawykonanie utworów Wojciecha Kałamarza i Henryka Jana Botora
16.04.2014
Na koncercie „Próg nadziei – w hołdzie Janowi Pawłowi II” 21 kwietnia o godzinie 16.00 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie prawykonane zostaną utwory „Zawierzenie” Henryka Jana Botora oraz „Słowiański Papież” i „Niepokalana Królowa” ks. Wojciecha Kałamarza.
więcej »
"Próg nadziei" - płyta w hołdzie Janowi Pawłowi II
15.04.2014
Na płycie, przygotowanej przez Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika, zamieszczone zostały utwory m.in. ks. Wojciecha Kałamarza, Henryka Jana Botora, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Widłaka, Andrzeja Koszewskiego i Juliusza Łuciuka.
więcej »
IV Symfonia Góreckiego na stronie "The Guardian"
15.04.2014
Na stronie „The Guardian” umieszczony został film z zarejestrowanym koncertem, na którym prawykonana została IV Symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego.
więcej »
Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
15.04.2014
Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo: Pracownika Działu Zarządzania Prawami.

Miejsce pracy: Kraków
więcej »
Wywiad z prezesem PWM Adamem Radzikowskim
15.04.2014
W najnowszym numerze miesięcznika „Kraków” (nr 4/2014) ukazał się wywiad z prezesem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Adamem Radzikowskim, poruszający temat kondycji naszej oficyny.
więcej »
Dwutygodnik.com z nagrodą Gwarancje Kultury
14.04.2014
Dwutygodnik.com, internetowy magazyn poświęcony kulturze wydawany przez Narodowy Instytut Audiowizualny, zdobył prestiżową nagrodę TVP Kultura „Gwarancja Kultury” w kategorii „Kultura w sieci”. O werdykcie w tej kategorii zadecydowała publiczność, zwycięzcę wybrali internauci głosując na stronie konkursu.
więcej »
Gloria Artis dla prof. Adriana Thomasa
14.04.2014
Prof. Adrian Thomas, wybitny znawca polskiej muzyki, został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotym medalem Gloria Artis w uznaniu wybitnych zasług na polu promocji polskiej kultury w świecie.
więcej »
IV Symfonia Góreckiego - po prawykonaniu
14.04.2014
„Była moc! IV Symfonia to esencja muzyki Góreckiego. Kontrast, żywioł, surowość, liryczny zaśpiew. Owacja po prawykonaniu” – relacjonował na swoim Twitterze redaktor naczelny PWM Daniel Cichy po wysłuchaniu prawykonania IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego.
więcej »
Lutosławski. Skrywany wulkan najlepszą książką na wiosnę
14.04.2014
Książka „Lutosławski. Skrywany wulkan” Aleksandra Laskowskiego decyzją jury została „Najlepszą książką na wiosnę” w kategorii „biografie, wspomnienia”. Plebiscyt organizuje serwis Granice.pl. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i statuetek odbędzie się w maju podczas Targów Książki w Warszawie.
więcej »
Polonica Nova dla Agaty Zubel - audycja w Dwójce
14.04.2014
12 kwietnia Agata Zubel otrzymała Wrocławską Nagrodę Polonica Nova, a już dzisiaj w audycji „Wybieram Dwójkę” z laureatką porozmawia Katarzyna Nowak.
więcej »
Prawykonanie "Kyrie" Henryka Mikołaja Góreckiego w Warszawie
14.04.2014
21 kwietnia w Warszawie Chór Polskiego Radia oraz Orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia prawykona utwór „Kyrie” op. 83 (2004-2005) na chór mieszany, fortepian i orkiestrę smyczkową.
więcej »
Agata Zubel laureatką nagrody Polonica Nova
13.04.2014
12 kwietnia podczas finałowego koncertu festiwalu Musica Polonica Nova ogłoszony został zwycięzca (a zwłaściwie zwyciężczyni) nagrody Polonica Nova - została nią Agata Zubel, którą wyróżniono za utwór "Not I". 
więcej »
Not I Agaty Zubel - możliwość śledzenia partytury na Issuu.com
11.04.2014
Już jutro poznamy laureata nagrody Polonica Nova – jednym z nominowanych utworów jest „Not I” Agaty Zubel. Specjalnie z tej okazji umieściliśmy partyturę w serwisie Issuu.com.
więcej »
Koncert finałowy Świętokrzyskich Dni Muzyki
10.04.2014
Już jutro dobiegną końca odbywające się po raz 22. Świętokrzyskie Dni Muzyki. Na koncercie finałowym zabrzmią m.in. „IV Symfonia” Witolda Lutosławskiego i „Rapsodia” na orkiestrę Andrzeja Panufnika.
więcej »
Koncert fletowy Pawła Mykietyna we Wrocławiu
10.04.2014
Już jutro 11 kwietnia w ramach festiwalu Musica Polonica Nova zabrzmi „Koncert na flet i fortepian” Pawła Mykietyna, utworu z 2013 roku entuzjastycznie przyjętego przez krytykę i publiczność.
więcej »